Стінові панелі: матеріали, варіанти дизайну
Стінові панелі
Для оздоблення стін існує широкий вибір варіантів матеріалів та декору: декоративна штукатурка, шпалери, фарбовані поверхні, рейки, 3Д- покриття, звукоізоляційні рішення, плитка, скло, камінь і т.д. У такому розмаїтті важливо не розгубитися та ретельно вивчити кожне рішення, враховуючи бюджет, практичність та бажаний візуальний ефект.
Ми поговоримо детальніше про декорування стін меблевиком, тобто про рішення, які реалізовують не ремонті майстри, а компанія з виготовлення корпусних меблів.
Меблеві стінові панелі – це стильний і функціональний елемент сучасного дизайну інтер'єру. Вони дозволяють не лише прикрасити стіни та стелю, але й зонувати простір, створити акцент і приховати недоліки поверхні.
Переваги стінових панелей:
- Естетика: панелі надають інтер'єру вишуканості та індивідуальності. Вони можуть імітувати різні матеріали (дерево, камінь, тканину, бетон, шкіру) і створювати різноманітні візерунки.
- Функціональність: панелі можуть використовуватися з різних приміщеннях для стін та стелі, приховувати ніші для зберігання або комунікації, захищати стіни в прохідних зонах.
- Довговічність: якісні панелі зносостійкі і легко очищаються.
- Швидкий монтаж: встановлення панелей займає набагато менше часу, ніж обробка стін традиційними матеріалами. Є кілька варіантів монтажу: панелі клеяться до стіни або кріпляться так, щоб їх можна було зняти
- Тепло- і звукоізоляція: додаткова тепло- і звукоізоляція приміщення.
Основним недоліком є відносно висока вартість меблевих панелей. Відносна, тому що панелі можуть бути з різних матеріалів, як і більш традиційні матеріали: одна справа порівнювати ЛДСП і плитку, інша - керамограніт і шпалери. Нижче розглянемо які матеріали використовуємо ми для стінових панелей.
Матеріали
ЛСДП
Бюджетним і популярним варіантом є ЛДСП. Є декори під дерево (як тут), тканину, імітація каменю, шкіри, інші фантазійні чи однотонні варіанти. Обирати декор потрібно з наявної розкладки того чи іншого виробника. Виробники вищого сегменту пропонують міцнішу ламінацію та більшу реалістичність малюнків. Є виробники, які пропонують матеріал зі 100% переробленої деревини (Saviola), а є такі, що гарантують антибактеріальні властивості поверхні (Egger). Вартість виробу залежить як від виробника, так і від конкретного декору.
Вразливі торці плити захищаємо Pur-кромкуванням - найкращий сучасний метод, який потребує спеціального обладнання та високої кваліфікації майстрів. Кромкування також захищає від розповсюдження летючих речовин з середини плит. Панелі з ламінованого ДСП використовують виключно всередині приміщення. Їх монтаж у ванних кімнатах допустимий при якісному кромкуванні, вентиляції приміщення та не розміщенню в мокрій зоні.
МДФ
Панелі з МДФ дають більше можливостей для підбору однотонних відтінків та форм (смужки, хвильки, рамки). Можемо запропонувати тисячі відтінків фарби з матовим або глянцевим покриттям по розкладці Pantone, NCS, Ral, Adler. МДФ рахується більш безпечним матеріалом для людини, ніж ЛДСП. Крім того ми використовуємо екологічні та стійки австрійські покриття Adler, вони безпечні для здоров'я та довкілля. Такими фарбами покривають, навіть, дитячі іграшки.
Варіанти з фрезеруванням коштують дорожче, ніж прямі фарбовані деталі. Загалом майстри витрачають більше часу на роботу з МДФ, тому вартість цього варіанту тяжіє до середнього бюджету.
Шпон
Шпон стає все більш популярнішим рішенням. Якщо ви цінуєте благородство та природність натуральної деревини, хочете насолоджуватися унікальним малюнком — цей варіант те, що потрібно. Обирається порода дерева, тип розкрою (так званої «сорочки»), відтінок бейцування та інтенсивність лакування. Шпон - це тонкий зріз натуральної деревини, що наноситься на основу (ДСП або МДФ). Щоб стінова панель була більш стабільною шпонують панель з обох сторін. Цей варіант дорожчий за ЛДСП, що пов'язано з вартістю матеріалів та великим обсягом ручної обробки деталей.
Стійкі матеріали
HPL, керамограніт, скло та інші матеріали також використовуються і ми маємо такі рішення в портфоліо. Якщо мова про екстер’єрне облицювання, зони громадського простору, то ці варіанти можуть бути доцільніші. Такі рішення більш стійкі до вологи та механічних пошкоджень, їх використовують для стільниць на кухнях та санвузлах. Вартість значно вища за панелі з ЛДСП.
М’які панелі
Панелі з тканини дарують затишок кімнаті та приємні тактильні відчуття. Для м'яких панелей важливо обрати колір та тип тканини, форму панелі. Такі панелі потребують великого обсягу ручної роботи, а тому досить вартісні.
Декоративні рейки
Рейки виготовляються, як правило, з ЛДСП або масиву. Ними оздоблюють стіни, зонують простір. Останні роки рейки часто зустрічалися в проєктах, особливо, в передпокоях та вітальнях. Обирається матеріал, ширина, глибина та відстань між ними елементами. Декоративні рейки з ЛДСП потребують значної кількості кромкування, остільки кожна рейка обробляється по периметру.
Звісно, коли ми говоримо про меблеві панелі, то мова не лише про оздоблення стін, але й стель, зони сходів, дверей і т.д
Три запитання, які допоможуть визначитися з матеріалом оздоблення поверхні:
- який бюджет можу виділити?
- яке експлуатаційне навантаження має витримувати, які мати властивості?
- якого візуального ефекту хочу досягнути?
Замовлення стінових панелей
Ми виготовляємо стінові панелі при комплексному замовленні (разом з іншими меблями). Маючи власне виробництво та відділ дизайну готові втілити ваші креативні ідеї або запропонувати свої варіанти. Допоможемо обрати матеріал, декор, прорахуємо вартість панелей для вашої оселі чи комерційного приміщення. Доставляємо та монтуємо меблі, працюючи з клієнтами з різних міст та країн. Для замовлення, прорахунку та консультації зв'яжіться з нами зручним для вас способом.