Поради по догляду

На цій сторінці ми зібрали для вас основні поради по догляду за меблевими поверхнями та фурнітурою. Зазначимо, що більш детальну інформацію по окремому матеріалу можна дізнатися у виробників цієї продукції. Рекомендуємо уважно ставитися до прибирання за поверхнями та підбором мийний засобів, оскільки це запорука збереження гарного вигляду меблів на довгі роки.

Догляд за меблями

Швидка навігація: оберіть свій матеріал

hpl

HPL 

мдф

МДФ

лдсп

ЛДСП

Fenix

Fenix

Lapitec

Lapitec

Шпон

Шпон

Акрил Niemann

Акрилові фасади

Фурнітура

Фурнітура

FaneLam

 • Hpl

  HPL (high pressure laminate)

  Використовується в оздобленні поверхонь в приміщенні, екстер'єрі, для меблевих фасадів та стільниць. Цей матеріал достатньо простий в догляді та не вимагає значних зусиль.

 • Рекомендації по догляду ↓

  Загальне чищенняДля постійного догляду використовуйте теплу воду та м'яку губку. В більшості випадків поверхня очищується без зайвого тертя. Не варто використовувати абразивні речовини та губки.
  Тип забруднення А (олівець, масний бруд, водорозчинна фарба, відбитки пальців, фруктові соки, кава, крейда, залишки мила, пил, чай)Процес аналогічний загальному чищенню, але з використанням звичайних побутових очищувальних засобів (наприклад рідини для миття посуду, скла).
  Тип забруднення B (жир, більш стійки побутові плями)Якщо забруднення більш стійке можна використати мильний розчин (1:1), нанести на пляму та залишити на поверхні на кілька хвилин.
  Тип забруднення С (клейкі речовини, ручка, фломастер, маркер, віск, крем для взуття)Допускається використання органічних розчинників (ацетон, спирт, скипидар) та, при потребі, можна усунути забруднення механічно (пластиковий або дерев'яний шпатель).
  Тип забруднення D (біологічні речовини (кров, кал), хвороботворні бактерії))Допускається використання звичайного побутового дезінфекційного засобу (саме по цій причині Hpl часто використовується в медичній сфері). При потребі застосовується чистка парою.
  Тип забруднення Е (гібридний клей, штучні смоли, монтажна піна, лак)Бажано негайно видалити такі плями! При потребі використати органічні розчинники (див. тип С). 
  Тип забруднення F (силікон)Використайте м'яку ганчірку та спеціальні засоби для видалення силікону.
  Тип забруднення G (застарілі плями від рідин)В крайньому випадку допускається використання рідкого очищувача з полірувальною крейдою. При екстремально сильних вапняних забрудненнях можна використовувати очисні кислотні засоби (наприклад, 10% оцтова чи лимонна кислота).
  Останній етапВидалити засіб для чищення великою кількістю води. Щоб уникнути утворення смуг і слідів від рідини насухо протерти поверхню тканиною, яка добре вбирає вологу або паперовою серветкою. 

 • МДФ

  МДФ (medium - density fiberboard)

  Матеріал використовується переважно для фасадів, оскільки дозволяє підібрати будь-який колір та підходить для фрезерування. Оскільки плита вкривається фарбою, то догляд націлений перш за все на збереження її естетичного вигляду та цілісності.

 • Рекомендації по догляду ↓

  Доглядати за фасадами із фарбованого МДФ досить легко: достатньо протирати м’якою губкою з мильним розчином. Після використання мильного розчину варто витерти фасад ще вологою губкою (щоб уникнути мильних розводів). Потім сухою ганчіркою з мікрофібри насухо витерти фасад. Інші мийні засоби (а тим паче розчинники) не рекомендується застосовувати. Головне правило у догляді за фарбованими фасадами: не використовувати абразивні засоби, агресивну хімію, жорсткі губки. Догляд за матовою і глянцевою поверхнею схожий - поліроль не потрібна.Не допускається застосування парового очисника.
  Для більш детальної інформації ви можете дізнатися назву бренду фарби, щоб підібрати догляд, враховуючи її особливості, стійкість. 
  На фарбованому МДФ можуть лишатися подряпини, тому його не використовують для кухонних стільниць. При сильному ударі фарба може відколотися. Нагадуємо, шо ми надаємо гарантію 5 років на кожен свій виріб, в тому числі на вироби з фарбованими фасадами. Гарантійний випадок - випадок не пов'язаний з умисною або випадковою шкодою, яку наніс клієнт/користувач (поріз ножем, скол через удар сковорідкою тощо). В таких випадках заміна фасаду відбувається за кошт клієнта. Варто зазначити, що в окремих випадках (навіть при пошкодженні 1-го фасаду) є необхідність заміни усіх, бо існують складності потрапляння в колір. 
  Ми використовуємо стійкі безпечні для людини та навколишнього середовища австрійські фарби Adler. Саме тому впевненні в своїх виробах. При належному користуванні фарбовані фасади можуть служити довгі роки.
  Оскільки основа фасаду - МДФ, то слід пам'ятати про те, що це не є водостійкий матеріал. При цьому він більш вологостійкий, ніж ЛДСП. Слідкуйте, аби вода не залишалася на фасаді. 
  Поради щодо догляду за лакованими поверхнями від бренду Adler:- очищуйте поверхню вологою, м'якою вовняною тканиною;- використовуйте засіб для чищення меблів Adler Clean Möbelreiniger;- проводьте очищення всієї площі виробу, щоб уникнути локальної зміни характеру покриття;- протирайте сухою тканиною, оскільки волога може призвести до дрібних пошкоджень покриття;- захищайте поверхню від контакту з гарячими предметами, наклейками та гумою;- використовуйте набір догляду за меблями Adler Clean Easy-Care для регулярного прибирання та оновлюючого догляду за поверхнею.* Дізнатися вартість та замовити професійні засоби догляду за покриттями Adler можна залишивши заявку на нашому сайті.

 • ЛДСП

  ЛДСП (ламінована деревно-стружкова плита)

  Матеріал виготовлений на основі натуральної деревини (її стружки), відшліфований та вкритий ламінацією. Найвразливішим місцем меблів з ЛДСП є торці: якщо вони не проклеєні потрібним чином (найкращим варіантом є пур-поклейка, яку ми використовуємо в своїх виробах), то при потраплянні вологи плита розбухне.

 • Рекомендації по догляду ↓

  Меблі з ЛДСП є достатньо стійкими до вологи, мийних засобів (якщо говорити про сторони з ламінацією). Стійкість ламінації залежить від виробника. В своїй роботі ми використовуємо різноманітні бренди: Egger, Smart, Kronospan, Cleaf, Saviola та ін. 
  Найуразливіші місця в меблях з ЛДСП - це торці. Існує кілька варіантів їх обробки, найкращим з яких на даний момент є метод Пур-поклейки. Ми використовуємо лише цій спосіб, кромкуючи кожну деталь по периметру, а не лише видимі частини меблевого гарнітуру. Таким чином досягається максимально можливий захист торців. Пам'ятайте, що при потраплянні вологи в середину плити, вона розбухне і виріб буде зіпсованим. Отже перед миттям меблів переконайтеся, що кромка щільно прилягає, а поверхні не мають тріщин.
  Для усунення забруднень з меблів не використовуйте абразивні мийні засоби. Найкраще скористатися мильним розчином. Після миття протріть поверхню сухою ганчіркою.
  Якщо забруднення більш стійке, то допускається використання звичайних, побутових мийних засобів. Перед використанням ознайомтеся з інструкцією і переконайтеся, що засіб придатний для ЛДСП. Можливе використання антистатичних засобів. Не допускається використання поліроля, воску, засобів догляду за натуральним деревом. 
  Для прибирання використовуйте м'які ганчірки. Загалом поверхня з ЛДСП при більшості побутових забруднень легко очищується та не є складною в догляді.
  Меблі з ЛДСП варто захищати від прямих сонячних променів, не ставити на них гарячі предмети, слід розташовувати подалі від нагрівальних приладів, не можна різати на поверхні, бити по ній. При переїзді важливо добре запакувати меблів, а особливо кути та торці, щоб запобігти сколам.

 • Fenix NTM

  Fenix NTM (нанотехнологічний матовий матеріал)

  Fenix - унікальний матеріал з суперматовою поверхнею. Він приємний ніжний на дотик та має захист від слідів відбитків пальців. А мікроподряпини можна термічно відновити. Використовується для усіх меблевих поверхонь, переважно - фасадів. 

 • Рекомендації по догляду ↓

  Догляд за Fenix - перш за все турбота про його структуру! Якщо ви подивитися на матеріал під мікроскопом, то побачите його структуру, що забезпечує відбивання світла під різними кутами. Саме завдяки цьому покриття має максимальну матовість. Для очищення структури важливим є регулярне миття водою! 
  Повсякдення прибиранняДля очищення покриття можна застосовувати теплу воду. Оскільки Fenix - достатньо міцний матеріал, то для видалення забруднень можна використовувати будь-який побутовий мийний засіб, навіть, розчинники (наприклад, ацетон). Але при цьому бажано не використовувати абразивні мийні засоби та щітки. В протилежному випадку з часом можуть утворитися глянцеві плями на матовому покритті. Одним з найкращих варіантів є застосування меламінової губки. Наприкінці прибирання завжди промивайте поверхню теплою водою та витирайте насухо чистою тканиною.Інформацію про видалення різноманітних плям (кава, томат, вино, соус, тональний крем, чорнила, вапно, маркер) можна знати на офіційній сторінці виробника Fenix NTM.  
  Глибоке чищення Необхідність такого чищення виникає не часто: у випадках коли давно не проводилося повсякденне правильне прибирання, і з часом бруд накопичився в мікроструктурі матеріалу та призвів до змін зовнішнього вигляду. Якщо ви зіштовхнулися з такою проблемою використайте: теплу воду, побутовий знежирювач, засіб для видалення накипу, меламінову губку, вологі серветки. 
  Ремонт мікроподряпинЯкщо подряпина не пошкодила глибоко структуру плити, то її можна термічно відновити. Для цього використовується волога паперова серветка, яка кладеться на поверхню та праска, якою проводять по серветці. Після "прасування" вологу поверхню протерти сухою ганчіркою з мікрофібри. Зверніть увагу, що таку реставрацію можна проводити кілька разів, а не постійно. Процес реставрації можна знайти на відео в нашому блозі

 • Lapitec

  Lapitec (мінеральний на 100% натуральний матеріал)

  Єдиний у світі сертифікований запечений камінь, виготовлений в Італії. Використовується в інтер'єрі та екстер'єрі. В меблевому виробництві його використовують переважно для стільниць.

 • Рекомендації по догляду ↓

  Матеріал Lapitec є неймовірно міцним, а завдяки унікальній технології він не містить пор, тому бруд не проникає в структуру матеріалу. Матеріал рахується екологічним, натуральним, гігієнічним та антибактеріальним. Завдяки вмісту оксиду титану поверхня стійка до дій бактерій, цвілі та грибків. Lapitec не чутливий до кислот, розчинників, високих температур. Це один з найкращих варіантів стільниць в наш час. 
  Повсякденний догляд за поверхнею досить простий: волога губка та мильний розчин. Для очищення різноманітних забруднень можна використовувати всі побутові мийні засоби та щітки. Оскільки Lapitec використовують і для підлоги, басейнів, то на ньому можуть лишатися сліди будівельних матеріалів, в таких випадках використовуються спеціальні засоби, розчинники, машинні щітки тощо. 
  Ви сміливо можете доглядати за стільницею і не боятися, що прибирання може її зіпсувати. Як і будь-який камінь Lapitec має ризик сколів (не можна бити по ньому), потрібно вважати на торці, кути. Якщо у вас з'явилася пляма, яку важко відчистити можете знайти корисну інформацію на офіційному сайті виробника.Стільниці з Lapitec рахуються вічними, оскільки вони здатні зберегти свій зовнішній вигляд та експлуатаційні характеристики на довгі роки.

 • Шпон

  Шпон (тонкий зріз натурального матеріалу: каменю чи дерева)

  Використання природних матеріалів в інтер'єрі завжди в тренді. Використання шпонованих поверхонь - гідна альтернатива використання масиву дерева чи кам'яного слябу.  

 • Рекомендації по догляду ↓

  Меблі зі шпону це завжди багатокомпонентний виріб: основа, на яку клеїться шпон, сам шпон та покриття (якщо воно є). Залежно від цього підбирається догляд за меблями. Також зверніть увагу, що шпоновані меблі з каменю та деревини різняться в догляді, бо мають різні експлуатаційні характеристики. Досить важко надати спільні рекомендації по догляду для усіх шпонованих поверхонь, тому рекомендуємо дізнатися що собою являє фінальне покриття та підібрати догляд відповідно до нього. 
  Загальні рекомендації по догляду за меблями з дерев'яним шпономМеблі зі шпону, як і з дерева, потрібно оберігати від прямих сонячних променів. Не бажано піддавати впливу високих та холодних температур (можуть залишитися білі сліди). Потрібно регулярно протирати меблі зі шпону, не допускаючи великого скупчення пилу. Для чищення шпонованої поверхні використовуйте вологу ганчірку, теплу воду та відповідний мийний засіб. Залишки розчину потрібно витерти вологою ганчіркою, а потім сухою м'якою тканиною. Не залишайте воду на поверхні, оскільки це може призвести до розбухання/відшаровування.Захищайте поверхню шпону: використовуйте підставки для посуду. Рамки, склянки, декоративні вироби можуть пошкодити (подряпати) поверхню. Саме тому ми радимо використовувати шпон більше на фасадах.Час від часу обробляйте ваші шпоновані меблі спеціальною поліроллю. Масло, яке входить до складу засобу допоможе очистити поверхню від більшості забруднень. Зверніть увагу на інструкцію! Не всі засоби підходять до шпонованих меблів. Найкраще розпилити поліроль не на сам виріб, а на ганчірку. Допускається також застосування засоби для миття вікон. Меблі бажано очищувати рухами по напрямку розташування волокон. Також зверніть увагу на догляд за меблями, враховуючи основу, на яку нанесений шпон: МДФ чи ДСП. Основні правила можна знайти на цій сторінці.
  Загальні рекомендації по догляду за меблями з кам'яним шпономКам'яний шпон використовується для будівельних фасадів, балкону, стелі, стін, кухні, камінів, дверей. Тобто це достатньо стійкий матеріал, який має високі експлуатаційні характеристики: екологічність, довговічність, стійкість до сонячних променів, водонепроникність, вогнестійкість, міцність, тепло- і звукоізоляція.Візуальною перевагою матеріалу є його природна невідшліфована поверхня з унікальною текстурою. Це необхідно врахувати при використанні в зонах з підвищеним ризиком забруднення, наприклад, кухні, оскільки негладку поверхню завжди важче очищувати. Оскільки шпон можна наклеїти на різноманітні поверхні, то дізнайтеся що саме є основою ваших меблів, щоб скоригувати догляд, враховуючи обидва матеріали. На ринку є складності з пошуком мийних засобів, призначених спеціально для кам'яного шпону, тому ми радимо використовувати побутові мийні засоби та тестувати їх на невеликих ділянках меблів. 

 • Акрил Niemann

  Акрил (МДФ вкритий полімером)

  Акрилові фасади - один з найкращих варіантів для меблевих фасадів, в тому числі на кухні. Вони легкі в догляді та довговічні. 

 • Рекомендації по догляду ↓

  Акрилові фасади мають основу з МДФ, яку вкривають акриловим ламінатом. Оскільки ми в своїй роботі використовуємо переважно акрилові фасади бренду Niemann, то розглянемо основні правила догляду саме на їх прикладі. Плити мають гладку, однорідну поверхню, за якою легко доглядати. Така поверхня не є пористою (для матові декори мають мікропори). Вона стійка до більшості механічних впливів та побутових хімічних речовин. Поверхня не тріскає та не втрачає свого кольору через вплив сонячних променів. Поверхня не боїться води, вона не сприяє розвитку плісняви та грибків. 
  Правила догляду за поверхнямиРегулярність. Щоб не допустити висихання жиру, плям і слідів від води - при догляді добре витискаєте ганчірку, і після миття протріть поверхню насухо. Бережіть кухню від надмірної вологи - так меблі прослужать довше (волога провокує розвиток плісняви та є причиною розбухання плити).Не чистити сухі меблі, щоб не пошкодити поверхню.Не використовуйте жорсткі щітки, губки для посуду, скребки, ножі, лопатки, соду.Поверхня плавиться при температурі 80°С. Не використовувати пароочисник. Забороняється використовувати абразивні, спиртові (метил, етил, пропіл та ін.) мийних засоби. Не можна використовувати засоби, які містять кислоти, луги, хімічні розчинники (ацетон та ін.), скипидар, нітрогліцерин, синтетичні смоли, хлор, аміак, натрій віск, зубну пасту, оцет, рослинну олію. Порошкові засоби можуть подряпати поверхню фасадів, через що зникне блиск, а в подряпинах почне збиратися бруд.Хлор та спирт знебарвлюють барву, а віск зробить поверхню липкою. Розчинники, спирт, кислоти можуть призвести до тріщин, стирання захисної плівки фасаду. Які засоби можна використовуватиЩадні мийні засоби. Наприклад для миття вікон (без аміаку), посуду, мильний розчин, універсальні засоби для делікатної дії. Вологі серветки, шампуні, рідке мило, гелі для душу, поліролі (без воску).Використовуйте м'яку тканину (без ворсинок): мікрофібра, фланель.Застосовуйте спеціалізовані засоби від виробника. Якщо це акрилові фасади Niemann, то молочко для захисту глянцевої поверхні Ultra-Gloss Superpolish, мийний засіб з натуральних інгредієнтів Hu-Gone.
  Загальні рекомендаціїПеред початком використання будь-якого нового мийного засоби тестуйте його на невеликій площі в непомітному місці. Потім вимийте засіб, витріть поверхню насухо та зачекайте 1-2 хв: чи не змінився колір покриття, блиск і та ін.Жирний наліт на кухні - суміш пилу з випарами та жиру. Чим старший наліт, тим важче від нього позбутися. Оптимальний графік "генерального" прибирання кухні від жиру 1-2 рази на рік, "капітального" - кожні 2 місяці з використанням м'яких засобів. Додаткові прибирання за необхідністю.Після закінчення кожного прибирання кухню треба протерти чистою вологою тканиною, а потім ще раз сухою. Так ви усунете залишки мийного засобу та не утворяться розводи. 

 • Акрил Niemann

  Фурнітура (підіймальні механізми, завіси, напрямні)

  Усі вироби Blum проходять тривалі й дорогі випробування для перевірки якості. Адже вони мають приносити вам радість протягом усього терміну користування меблями. Вам на допомогу компанія уклала пам’ятку з практичними порадами, як утримувати меблі в чистоті.

 • Рекомендації по догляду ↓

  В своїй роботі ми використовуємо лише найкращу, перевірену фурнітуру, зокрема від австрійської компанії Blum. Щоб полегшити процес догляду за виробами,ми пропонуємо декілька корисних порад. Адже правильний догляд продовжить термін експлуатації меблями та надовго збереже їх функціональність і вигляд.
  Як доглядати за меблевою фурнітурою Blum:● використовуйте м’яку ганчірку без ворсу, замшеву тканину або губку;● витирайте меблі ледь вологою, а не мокрою ганчіркою;● після вологого прибирання завжди витирайте поверхні насухо;● якщо меблі мають вставки зі шкіри, нержавіючої сталі тощо, використовуйте для цих поверхонь спеціальні засоби для чищення. В усіх інших випадках змочуйте ганчірку лише чистою водою;● не залишайте забруднення надовго, видаляйте їх, поки вони свіжі.
  Чого слід уникати під час очищення фурнітури Blum:● пилососів вологого прибирання та пароочисників;● абразивних порошків для чищення, дротяних щіток та губок, а також хімічних засобів, що містять ацетон або хлор, розчинників та будь-яких розчинів, до назви яких входить префікс "три-" або "тетра-";● також важливо не зберігати відкритими хімічні засоби для чищення, порошок для випічки, засоби для посудомийної машини та навіть кухонну сіль. Їх випари спричиняють корозію всіх металевих поверхонь.

 • FaneLam (фанера та HPL)

  FaneLam - матеріал, який є актуальним у сучасному дизайні меблів та інтер'єру! В його основі високоякісна фанера, яка ламінується австрійським HPL Fundermax із застосуванням клею на водній основі.

 • Рекомендації по догляду ↓

  При плямах невідомого походження слід послідовно виконати процеси чистки з пункту A до G, починаючи з загального чищення до досягнення бажаного результату. Щоб уникнути утворення смуг або слідів від рідини повинен бути виконаний заключний етап очищення.
  Загальне чищенняОчистити поверхню чистою гарячою водою з використанням м'якої губки. НЕ терти (не використовувати абразивну сторону губки), використовувати м'яку щітку (наприклад, нейлонову щітку).
  Процес чищення ААналогічний загальному чищенню, з додатковим використанням звичайних або побутових очищуючих засобів без підсилення тертя складових частин. Наприклад, засоби для миття посуду, засоби для чищення скла.
  Процес чищення ВЯкщо забруднення не вдалося видалити під час процесу чищення А, слід застосовувати розчин з рідкого мила і води (1:3). Залежно від ступеня забруднення, залишити засіб для чищення на поверхні на кілька хвилин.
  Процес чищення САналогічний загальному чищенню, але додатково може використовуватися органічний розчинник (наприклад, ацетон, спирт, розчинник, скипидар). У разі більш схильних забруднень їх слід видалити механічно.
  Процес чищення DАналогічний загальному чищенню, але додатково використовується звичайний побутовий дезінфікуючий засіб. Можливе застосування чистки парою. Щоб уникнути намокання, треба обережно поводитися з допоміжними матеріалами (наприклад, дерев'яною підкладкою, облицюванням стін, ізоляційними матеріалами і т.д.)
  Процес чищення EНегайно видалити! При необхідності виконати процес чищення С і заключний етап чищення.
  Процес чищення FНасухо протерти поверхню м'якою ганчіркою або м'якою губкою. Якщо забруднення не були видалені, використовувати засіб для видалення силікону.
  Процес чищення GПісля завершення загальної чистки можуть використовуватися рідкі миючі засоби з полірувальною крейдою. Використовувати рідкий очищувач з полірувальною крейдою тільки в крайньому випадку! При екстремально сильних вапняних забрудненнях, можна використовувати очисні кислотні засоби, наприклад, 10% оцтова або лимонна кислота.
  Заключний етапВидалити засіб для чищення великою кількістю води. Щоб уникнути утворення смуг і слідів від рідини, насухо протерти поверхню тканиною, яка добре вбирає вологу або паперовою сарветкою.
  УВАГА:Щоб уникнути подряпин, слід використовувати пластиковий або дерев'яний шпатель.

Маєте запитання?

Залиште заявку і наш менеджер зв’яжеться з Вами найближчим часом.

Дякуємо!

Ми незабаром з Вами зв'яжемося.

Can't send form.

Please try again later.

Відправляючи заявку Ви погоджуєтусь з умовами обробки персональних даних